DLA CZŁONKÓW POHiD
Zaloguj
Kampania 'Czytaj Etykiety - Chroń siebie i swój świat'

Archiwum informacji

Konferencja POHiD na Targach Polagra Food

Podczas tegorocznej edycji Targów Polagra Food, POHiD organizuje konferencję „Perspektywy i zagrożenia dla handlu nowoczesnego w Polsce”. Spotkanie poświęcone będzie sytuacji poszczególnych segmentów i formatów handlowych w kontekście nowych regulacji.
Więcej

Prezes POHiD na XXVI Forum Ekonomicznym

Prezes POHiD Renata Juszkiewicz wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Perspektywy i bariery dla handlu” organizowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej” podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Więcej

POHiD patronem Kongresu Słodycze 2016

POHiD objął swoim patronatem Kongres SŁODYCZE Sweets&Snacks 2016, który odbędzie się 8 listopada 2016 r. w Warszawie. Jest to okazja do dyskusji na temat szans i wyzwań stojących przed branżą oraz szansą na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.
Więcej

POHiD patronem Kongresu „Standardy zrównoważonego rozwoju”

POHiD objął swoim honorowym patronatem Kongres SGS „Standardy zrównoważonego rozwoju”, który odbędzie się w dniach 21-22 września w Jachrance. Kongres pozwoli poznać korzyści wynikające ze stosowania zrównoważonego rozwoju w organizacjach, na praktycznych przykładach.
Więcej

POHID patronem konferencji na temat zapobiegania stratom finansowym

POHiD objął swoim patronatem honorowym bezpłatną konferencję „COMPLIANCE. Zapobieganie stratom finansowym i utracie reputacji firmy”, organizowaną 13 października br. w Warszawie. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się jak dzięki prawidłowemu wdrożeniu i stosowaniu reguł compliance przedsiębiorcy mogą uniknąć lub istotnie ograniczyć wiele ryzyk.
Więcej

Ustawa o podatku podpisana przez Prezydenta

30 lipca br. Prezydent podpisał ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej i wchodzi ona w życie 1 września 2016 r. POHiD wielokrotnie wyrażał swoje krytyczne stanowisko wobec ustawy, zawierającej zapisy łamiące zasady Konstytucji RP i prawa europejskiego.
Więcej

Centrum im. A. Smitha o zakazie handlu w niedzielę

9 czerwca br. Centrum im. Adama Smitha zorganizowało spotkanie poświęcone “Problematyce handlu w niedzielę i święta“. Eksperci stwierdzili, że ograniczenie handlu w niedziele spowoduje reperkusje nie tylko dla konsumentów, ale również dla całej gospodarki. Wpłynie negatywnie na poziom zatrudnienia w branży, w której pracuje ponad 2,2 mln osób i funkcjonuje ponad milion przedsiębiorstw, spadną także wpływy z podatku CIT i PIT.
Więcej

POHiD o projekcie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

POHiD krytycznie ocenia projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, jako że podatek o stawce progresywnej łamie zasady konstytucji RP (m.in. art. 32) dot. równego traktowania podmiotów gospodarczych. Jest również sprzeczny z prawem europejskim, gdyż stanowi nieuprawnioną pomoc państwa.
Więcej

Polish Food Export Forum

POHiD objął swoim patronatem IV edycję POLISH FOOD EXPORT FORUM. Jest to kontynuacja idei spotkań biznesowych dla sektora spożywczego, które są płaszczyzną wielu debat i dyskusji skupiających przedstawicieli największych eksporterów, kadrę kierowniczą z branży spożywczej, reprezentantów instytucji, agencji proeksportowych oraz władz rządowych.
Więcej