DLA CZŁONKÓW POHiD
Zaloguj
Kampania 'Czytaj Etykiety - Chroń siebie i swój świat'

Archiwum informacji

Konferencja POHiD „Perspektywy i zagrożenia dla handlu nowoczesnego w Polsce”

27 września, podczas targów Polagra Food, odbyła się konferencja POHiD „Perspektywy i zagrożenia dla handlu nowoczesnego w Polsce”. U podstaw konferencji legły dwa założenia: po pierwsze – handel nowoczesny w Polsce odgrywa rolę podstawową w rozwoju gospodarki narodowej; po drugie – handel nowoczesny buduje podstawy dla efektywnej produkcji żywności w Polsce, stymulując konkurencyjność całej gospodarki.
Więcej

POHiD wspiera kampanię „Bezpieczeństwo w przemyśle”

POHiD wspiera crossmediową kampanię prasowo – internetową „Bezpieczeństwo w przemyśle” organizowaną przez Wydawnictwo MediaPlanet. W ramach współpracy Dyrektor Generalny POHiD, Pan Maria Andrzej Faliński, opublikował tekst na temat bezpieczeństwa żywności na dedykowanej stronie internetowej.
Więcej

Podatek od handlu sprzeczny z prawem UE

19 września br. Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie polskiego podatku od sprzedaży detalicznej. Komisja obawia się, że progresywne stawki oparte na wielkości przychodów przyznają przedsiębiorstwom o niskich przychodach selektywną przewagę nad ich konkurentami, z naruszeniem unijnych zasad pomocy państwa.
Więcej

Konferencja POHiD na Targach Polagra Food

Podczas tegorocznej edycji Targów Polagra Food, POHiD organizuje konferencję „Perspektywy i zagrożenia dla handlu nowoczesnego w Polsce”. Spotkanie poświęcone będzie sytuacji poszczególnych segmentów i formatów handlowych w kontekście nowych regulacji.
Więcej

Prezes POHiD na XXVI Forum Ekonomicznym

Prezes POHiD Renata Juszkiewicz wzięła udział w panelu dyskusyjnym „Perspektywy i bariery dla handlu” organizowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej” podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Więcej

POHiD patronem Kongresu Słodycze 2016

POHiD objął swoim patronatem Kongres SŁODYCZE Sweets&Snacks 2016, który odbędzie się 8 listopada 2016 r. w Warszawie. Jest to okazja do dyskusji na temat szans i wyzwań stojących przed branżą oraz szansą na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.
Więcej

POHiD patronem Kongresu „Standardy zrównoważonego rozwoju”

POHiD objął swoim honorowym patronatem Kongres SGS „Standardy zrównoważonego rozwoju”, który odbędzie się w dniach 21-22 września w Jachrance. Kongres pozwoli poznać korzyści wynikające ze stosowania zrównoważonego rozwoju w organizacjach, na praktycznych przykładach.
Więcej

POHID patronem konferencji na temat zapobiegania stratom finansowym

POHiD objął swoim patronatem honorowym bezpłatną konferencję „COMPLIANCE. Zapobieganie stratom finansowym i utracie reputacji firmy”, organizowaną 13 października br. w Warszawie. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się jak dzięki prawidłowemu wdrożeniu i stosowaniu reguł compliance przedsiębiorcy mogą uniknąć lub istotnie ograniczyć wiele ryzyk.
Więcej

Ustawa o podatku podpisana przez Prezydenta

30 lipca br. Prezydent podpisał ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej i wchodzi ona w życie 1 września 2016 r. POHiD wielokrotnie wyrażał swoje krytyczne stanowisko wobec ustawy, zawierającej zapisy łamiące zasady Konstytucji RP i prawa europejskiego.
Więcej